gorabaner

 

 

doxalogodiecezjiopolskiej

linkiomipowolanialink

klasztorlinkmisyjnedrog

mszasw

 

Ogłoszenia Parafialne

32 NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.11.2017

Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach odmawiać będziemy jeszcze w tym tygodniu codziennie o godz. 17.15.

Serdecznie zapraszamy na Zaduszki Poetyckie jutro o godz. 19.00 w sali kominkowej. Młodzież przygotowała pokaz recytatorski poezji, opatrzony on będzie poezją śpiewaną w wykonaniu Pana Dariusza Czarnego. Wstęp wolny.

W związku z planowaną na poniedziałek rozbiórką nawierzchni drogi na całej szerokości ul. Ligonia, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych prosi o nie parkowanie samochodów na jezdni i dostosowanie się do organizacji ruchu.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania: klasa II gimnazjum - poniedziałek godz. 16.30, klasa III gimnazjum - czwartek godz 16.30.

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów dorosłych.

Przegląd piosenki religijnej odbędzie się w Azotach w hotelu Solidaris w najbliższą sobotę. Zapraszamy wszystkich szczególnie na godz. 18.00 na nabożeństwo prowadzone przez kleryków przy krzyżu Światowych Dni Młodych. A następnie koncert laureatów.

O. Wiesław oraz Domowy Kościół zapraszają w sobotę - 18 listopada 2017 roku na Rejonowy Dzień Wspólnoty. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 w sali kominkowej, a uroczysta Msza Święta zaplanowana została na godz.12.30.

Ruch Czystych Serc diecezji opolskiej zaprasza 18 listopada do Głogówka, na warsztaty „Dziewczyna i chłopak wszystko na opak”. Szczegóły na plakacie.

Za tydzień w niedzielę prosimy dzieci o przyniesienie plansz z nabożeństw różańcowych na Mszę św. o godz. 10.00.

Koncert galowy chóru "Echo kresów" pt. „Nie tylko kresy” odbędzie się 19 listopada o godz. 16.00 w kościele pw. św. Zygmunta. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się i wspomóc Polaków mieszkających na terenie Ukrainy, zachęcamy do udziału w Akcji Polacy-Rodakom. Zbiórka żywności, zabawek i książek potrwa do 6 grudnia. Wszystkie informacje i szczegóły podane są na plakacie zamieszczonym w gablotce przed kościołem.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią informujemy, że zbiórkę funduszy na przebudowę placu kościelnego rozpoczniemy przez rozprowadzanie cegiełek podczas kolędy.

Dzisiaj, w IX Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym, zbieramy przed kościołem ofiary na pomoc prześladowanym za wiarę. Może warto sobie uświadomić, że dzisiaj 200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych i statystycznie na świecie co 5 minut ginie za wiarę 1 chrześcijanin.

W tym tygodniu do wieczności odeszli:
Lidia Kisman, Krystyna Gręzel, Józef Śladek, Sylwester Piotrowski.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.