gorabaner

 

 

doxalogodiecezjiopolskiej

linkiomipowolanialink

klasztorlinkmisyjnedrog

mszasw

 

Ogłoszenia Parafialne

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18.03.2018

Rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Naszym duchowym przewodnikiem przez najbliższe dni będzie o. Michał Tomczak OMI. Życzymy mu obfitości łask bożych na trud ewangelizacyjny.

Dzieci szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna będą uczestniczyć w rekolekcjach w ramach zajęć szkolnych od poniedziałku do środy.

Dorosłych zapraszamy w dniach od poniedziałku do środy o godz. 8.00 i 18.00. Specjalne spotkanie rekolekcyjne z nabożeństwem przed Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego odbywać się będzie o godz. 20.00. Od poniedziałku do środy nie będzie spowiedzi.

Dniem spowiedzi będzie czwartek. Spowiedź odbywać się będzie przed Mszą św. odprawianą o godz. 8.00, 10.00, 16.30, 18.00 i 20.00.

W czwartek O. Rekolekcjonista będzie zbierał ofiary na cele misyjne Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów MN.

Modlitwie różańcowej przewodniczy w tym tygodniu IX Róża Żywego Różańca.

W piątek 23 marca o godzinie 19:00 Mszą świętą rozpocznie się 4 edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w naszej parafii. Mamy dostępnych 6 tras - nowością jest trasa na Racibórz do Sanktuarium Matki Bożej Raciborskiej.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a procesja na Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30.

Przed Mszą św. będzie można nabyć palmy, przygotowane przez Parafialny Zespół Caritas.

W przyszłą niedzielę oddamy do rąk czytelników nowy numer „Dobrze że Jesteś”.

Zapowiadamy i zapraszamy serdecznie osoby ubogie i bezdomne na Śniadanie Wielkanocne, przygotowywane przez parafian, po Mszy św. rezurekcyjnej.

Parafialny Zespół Caritas zaprasza też rodziny wielodzietne i będące w potrzebie, celem zapisania się na paczkę świąteczną.

Dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 zapraszają na Dni Otwarte, które odbędą się 21 marca o godzinie 17.00. Rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą Szkoły, a dla dzieci przygotowane są różne zajęcia i niespodzianki.

W tym tygodniu do wieczności odeszli:
Stanisław Jenczmionka, Bernarda Pobideł, Franciszek Starczewski, Rozalia Morelowska i Jadwiga Jastrzębska.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.