gorabaner

 

 

doxalogodiecezjiopolskiej

linkiomipowolanialink

klasztorlinkmisyjnedrog

mszasw

 

Dzieci Maryi

dziecimaryi

Opiekun: Siostry Służebniczki (s. Salomea)
Spotkania: w klasztorze Sióstr Służebniczek wg podanego grafiku

Charakterystyka wspólnoty:
Jest wspólnotę dziewcząt w wieku szkolnym. Przyjmowane są do niej chętne dziewczęta w wieku szkolnym po I Komunii św. Celem istnienia grupy jest głębsze poznanie i pokochanie Maryi, wiodące do ukształtowania życia na Jej wzór. Dziewczęta młodsze spotykają się w każdą sobotę, a dziewczęta starsze co dwa tygodnie. Świętem patronalnym jest uroczystość Niepokalanego Poczęcia (8 grudnia).
Do powinności Dzieci Maryi należy m.in. obecność przy sztandarze w święta maryjne i większe święta parafialne. Znakiem zewnętrznym przynależności do tej grupy jest noszenie cudownego medalika na wstążkach żółtych, zielonych i niebieskich - w zależności od czasu przebywania w grupie oraz noszenia małego medalika na co dzień.
Opiekę nad wspólnotą Dzieci Maryi od początku istnienia pełniły Siostry Służebniczki. Informacje o tym zamieszczają kroniki domu Sióstr Służebniczek. Podają, że spotkania prowadziły następujące siostry: w latach 1981 - 1983 s. Łucja Gozażdza (jeszcze w parafii św. Mikołaja), w latach 1983-1987 s. Ignacja Labuda, w latach 1987-91 s. Oktawia Pająk i s. Edyta Macherek, w latach 1991-1998 s. Izabela Wolny, s. Bernarda Ratuszna (1998-2007), s. Salwina (2007-2011), s. Damiana (od 2011).
Siostry organizowały w kaplicy sióstr spotkania modlitewne przed Niepokalanym Poczęciem oraz wyjazdy na dni skupienia do Leśnicy i innych miejsc pielgrzymkowych. Co roku przed świętami Bożego Narodzenia - dzieci przeżywały w domu sióstr tzw. wieczór wigilijny - opłatek. Liczba uczestniczek dochodziła do 40.

Wspólnoty (podział); Wspólnota św. Anny;"Promyczek"; "Nasz Dom"; Neokatechumenat; Chór Parafialny; Odnowa w Duchu Świętym; Wspólnota Faustinum; Wspólnota Krwi Chrystusa; Przyjaciele Misji Oblackich; Wspólnota św.Eugeniusza; Wspólnota św.Jadwigi Śląskiej; Ruch Domowego Kościoła; Wspólnota św. Józefa; Żywy Różaniec; Ministranci; Schola "Magnificat"; Niniwa; Niniwa +; Convertit;Tiako; Dzieci Maryi; Szafarze Komunii Świętej; Wspólnota Lektorów Świeckich; Redakcja "Dobrze, że jesteś"; Wspólnota katechetów; Rada Parafialna; Biuro Radia Maryja; Zespół Caritas.