gorabaner

 

 

doxalogodiecezjiopolskiej

linkiomipowolanialink

klasztorlinkmisyjnedrog

mszasw

 

Wspólnota Faustinum

faustinum

Opiekun: o. Mieczysław Hałaszko OMI
Animator: Jerzy Kisiela i Wiesław Opaliński
Spotkania: raz w miesiącu po wieczornej Mszy świętej

Charakterystyka wspólnoty:
Włączając się w posłannictwo św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia, przez modlitwę, czyn i ofiarę współpracują z Bożym Miłosierdziem w dziele ratowania dusz zagubionych.
Najważniejszymi zadaniami realizowanymi przez wspólnotę są: prowadzenie nabożeństw w piątki w Godzinie Miłosierdzia, przygotowanie i prowadzenie Nowenny do Bożego Miłosierdzia (od Wielkiego Piątku do I niedzieli po Wielkanocy, zwanej dziś Świętem Bożego Miłosierdzia), organizowanie pielgrzymki do Krakowa-Łagiewnik, comiesięczne spotkania wspólnoty w trzeci piątek miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 18.00, aktywny udział w życiu parafialnym zgodnie z potrzebami oraz pogłębianie wiedzy o duchowości św. Faustyny.
Pierwsze spotkanie wspólnoty odbyło się w czerwcu 1998 roku.

Wspólnoty (podział); Wspólnota św. Anny;"Promyczek"; "Nasz Dom"; Neokatechumenat; Chór Parafialny; Odnowa w Duchu Świętym; Wspólnota Faustinum; Wspólnota Krwi Chrystusa; Przyjaciele Misji Oblackich; Wspólnota św.Eugeniusza; Wspólnota św.Jadwigi Śląskiej; Ruch Domowego Kościoła; Wspólnota św. Józefa; Żywy Różaniec; Ministranci; Schola "Magnificat"; Niniwa; Niniwa +; Convertit;Tiako; Dzieci Maryi; Szafarze Komunii Świętej; Wspólnota Lektorów Świeckich; Redakcja "Dobrze, że jesteś"; Wspólnota katechetów; Rada Parafialna; Biuro Radia Maryja; Zespół Caritas.