gorabaner

 

 

doxalogodiecezjiopolskiej

linkiomipowolanialink

klasztorlinkmisyjnedrog

mszasw

 

Niniwa

logoniniwa

Opiekun: o. Bogusław Harla OMI
Spotkania: środa i piątek, 19.00 (salki parafialne)

Charakterystyka wspólnoty:
Nowa wspólnota młodzieżowa "Niniwa" zastąpiła "Ruch Światło - Życie", który istniał od początków parafii. "Niniwa' istnieje także w innych parafiach oblackich: Katowice, Lubliniec, Wrocław oraz Poznań i Markowice. Jednak na czym polega i czym zajmuje się "Niniwa"? - ludzie często zadają to pytanie. Poniżej postaram się na nie odpowiedzieć.
Wspólnota wzięła swą nazwę od starożytnego miasta Niniwa w Asyrii (została jednak zniszczona w 612 r. p.n.e. przez wojska babilońskie). Miasto to nazywano "miastem grzechu". Bóg nakazał Jonaszowi, aby udał się do miasta i nawrócił jego mieszkańców. Mimo wielu sprzeciwów, zwątpień i strachu Jonasz rusza do Niniwy i nawraca tamtejszy lud. Więcej szczegółów znajduje się w Księdze Jonasza.
"Niniwa" zrzesza młodych, którzy chcą przekazać światu wiarę w miłość i dobroć Boga. Jednak uczestnikami są także osoby, które zagubiły się w skomplikowanym świecie, przestały wierzyć w Boga czy po prostu szukają zaakceptowania i wsparcia.
Wspólnota ta organizuje kilkudniowe spotkania (maj i listopad każdego roku) oraz "Festiwal Życia" (ostatni tydzień lipca), w których biorą udział wszystkie parafie oblackie. Mamy wtedy okazje poznać innych uczestników "Niniwy", "Oazy" czy "KSM" ("Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży"). Są to swoiste rekolekcje pomagające nam poznać bliżej Boga oraz wspólnotę Kościoła.

Wspólnoty (podział); Wspólnota św. Anny;"Promyczek"; "Nasz Dom"; Neokatechumenat; Chór Parafialny; Odnowa w Duchu Świętym; Wspólnota Faustinum; Wspólnota Krwi Chrystusa; Przyjaciele Misji Oblackich; Wspólnota św.Eugeniusza; Wspólnota św.Jadwigi Śląskiej; Ruch Domowego Kościoła; Wspólnota św. Józefa; Żywy Różaniec; Ministranci; Schola "Magnificat"; Niniwa; Niniwa +; Convertit;Tiako; Dzieci Maryi; Szafarze Komunii Świętej; Wspólnota Lektorów Świeckich; Redakcja "Dobrze, że jesteś"; Wspólnota katechetów; Rada Parafialna; Biuro Radia Maryja; Zespół Caritas.