gorabaner

 

 

doxalogodiecezjiopolskiej

linkiomipowolanialink

klasztorlinkmisyjnedrog

mszasw

 

Odnowa w Duchu Świętym

odnowa

Opiekun: o. Mariusz Piasecki OMI
Lider: Anna Bartnik-Struś

CHARAKTERYSTYKA WSPÓLNOTY:

Ruch Odnowy w Duchu Świętym, który zrodził się po Soborze Watykańskim II, jest ruchem przebudzeniowym i nastawiony jest na życie modlitwy.
Podstawowymi celami Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym jest: dojrzałe i nieustanne nawracanie się ku Jezusowi Chrystusowi; zachęcanie do zdecydowanego osobistego przyjęcia Osoby Ducha Świętego, Jego obecności i mocy; popieranie przyjęcia i posługiwania się darami duchowymi (charyzmatami) nie tylko w Odnowie, ale w całym Kościele; dzieło ewangelizacji w mocy Ducha Świętego przez ewangelizację i reewangelizację chrześcijan z imienia oraz struktur społecznych oraz pielęgnowanie stałego wzrastania w świętości przez integrację charyzmatów z pełnią życia Kościoła, udział w bogatym życiu sakramentalnym i liturgicznym.
Wspólnota spotyka się w każdy poniedziałek na adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po Mszy Świętej o godzinie 18.00 w dolnym kościele, a w każdą środę o godzinie 19.00 w salce na piętrze na spotkaniu modlitewnym, w modlitwie uwielbienia, przebłagania i prośby, dziękują i prosząc o obecność Ducha Świętego i potrzebne dary oraz radosnym dzieleniem się Słowem Bożym.
Istnieje od 1982 roku, reaktywowana w roku 1992.

WSPÓLNOTA ZAPRASZA :


tel. kontaktowe: 603603626, 608375623

Wspólnoty (podział); Wspólnota św. Anny;"Promyczek"; "Nasz Dom"; Neokatechumenat; Chór Parafialny; Odnowa w Duchu Świętym; Wspólnota Faustinum; Wspólnota Krwi Chrystusa; Przyjaciele Misji Oblackich; Wspólnota św.Eugeniusza; Wspólnota św.Jadwigi Śląskiej; Ruch Domowego Kościoła; Wspólnota św. Józefa; Żywy Różaniec; Ministranci; Schola "Magnificat"; Niniwa; Niniwa +; Convertit;Tiako; Dzieci Maryi; Szafarze Komunii Świętej; Wspólnota Lektorów Świeckich; Redakcja "Dobrze, że jesteś"; Wspólnota katechetów; Rada Parafialna; Biuro Radia Maryja; Zespół Caritas.