gorabaner

 

 

doxalogodiecezjiopolskiej

linkiomipowolanialink

klasztorlinkmisyjnedrog

mszasw

 

"Promyczek"

 

Opiekun: o. Rafał Krystyanc OMI
Spotkania: zgodnie z indywidualnym uzgodnieniem

Charakterystyka wspólnoty:
Powstał 1 listopada 1997 roku. Jego siedziba znajduje się przy ul. Piotra Skargi 25. Promyczek zajmuje około 1/4 budynku Żłobka Nr 3, ale pomieszczenia znajdują się tylko na parterze, z uwagi na fakt, że korzystają z niego dzieci i młodzież niepełnosprawne (osoby z upośledzeniem umysłowym, zaburzeniami psychicznymi oraz dysfunkcjami narządu ruchu).
W placówce swój dzienny dom znalazło ponad 65 osób. Część z nich przychodzi na cały dzień i korzysta zarówno z rehabilitacji leczniczej (ruchowej, hydroterapii) jak i z różnych form wspomagania pedagogiczno - psychologicznego, zajęć terapeutyczno - edukacyjnych, zajęć w Integracyjnym Klubie dla Młodzieży Niepełnosprawnej.
Promyczek zajmuje się nie tylko rehabilitacją, ale także integracją podopiecznych i ich rodzin ze środowiskiem lokalnym. Raz, dwa razy w tygodniu do Promyczka podąża z katechezą jeden z ojców. Jednak nie tyle ważna jest sama katecheza, ale fakt bycia z dziećmi i młodzieżą. Duszpasterz odpowiada także za przygotowywanie podopiecznych do przyjęcia kolejnych Sakramentów.

Wspólnoty (podział); Wspólnota św. Anny;"Promyczek"; "Nasz Dom"; Neokatechumenat; Chór Parafialny; Odnowa w Duchu Świętym; Wspólnota Faustinum; Wspólnota Krwi Chrystusa; Przyjaciele Misji Oblackich; Wspólnota św.Eugeniusza; Wspólnota św.Jadwigi Śląskiej; Ruch Domowego Kościoła; Wspólnota św. Józefa; Żywy Różaniec; Ministranci; Schola "Magnificat"; Niniwa; Niniwa +; Convertit;Tiako; Dzieci Maryi; Szafarze Komunii Świętej; Wspólnota Lektorów Świeckich; Redakcja "Dobrze, że jesteś"; Wspólnota katechetów; Rada Parafialna; Biuro Radia Maryja; Zespół Caritas.