gorabaner

 

 

doxalogodiecezjiopolskiej

linkiomipowolanialink

klasztorlinkmisyjnedrog

mszasw

 

Przyjaciele Misji Oblackich

przyjaciele

Opiekun: o. Rafał Krystyanc
Animator: vacat
Spotkania: II niedziela miesiąca - Msza święta o godzinie 16.00 i spotkanie

Charakterystyka wspólnoty:
Powołaniem wspólnoty jest duchowe i materialne wspieranie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w kraju i za granicą. Wspólnota modli się każdego dnia za misjonarzy i ludzi, wśród których oni pracują; ofiaruje w tej intencji swoje cierpienia, radości, dobre uczynki i zamawia Msze Święte. Przyjaciele Misji wspierają także finansowo działalność misyjną Misjonarzy Oblatów.
Spotykają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 16.00 na Mszy Świętej w intencji misji i misjonarzy, a po Eucharystii na spotkaniu w kawiarence parafialnej. Na nich goszczeni są często misjonarze z krajów misyjnych, którzy przyjeżdżają do Polski na swoje urlopy. Wspólnota bierze też udział w nabożeństwach parafialnych, pielgrzymkach, zlotach Przyjaciół Misji, a w okresie Bożego Narodzenia organizuje spotkanie opłatkowe.
Są najdłużej działającą wspólnotą, gdyż zostali założeni 1.05.1969 roku, jeszcze wtedy przy parafii św. Mikołaja przez o. Walentego Zapłatę OMI.

Wspólnoty (podział); Wspólnota św. Anny;"Promyczek"; "Nasz Dom"; Neokatechumenat; Chór Parafialny; Odnowa w Duchu Świętym; Wspólnota Faustinum; Wspólnota Krwi Chrystusa; Przyjaciele Misji Oblackich; Wspólnota św.Eugeniusza; Wspólnota św.Jadwigi Śląskiej; Ruch Domowego Kościoła; Wspólnota św. Józefa; Żywy Różaniec; Ministranci; Schola "Magnificat"; Niniwa; Niniwa +; Convertit;Tiako; Dzieci Maryi; Szafarze Komunii Świętej; Wspólnota Lektorów Świeckich; Redakcja "Dobrze, że jesteś"; Wspólnota katechetów; Rada Parafialna; Biuro Radia Maryja; Zespół Caritas.