gorabaner

 

 

doxalogodiecezjiopolskiej

linkiomipowolanialink

klasztorlinkmisyjnedrog

mszasw

 

Schola "Magnificat"

schola

Opiekun: o. Dominik Ochlak OMI
Animator: p. Stanisława Ścigacz
Śpiew: solistki Zespółu Młodzieżowego

Charakterystyka wspólnoty:
Gromadzi 50-60 dziewcząt - scholanek, które wielbią Boga przez śpiew, modlitwę i zabawę. Scholankami są dziewczęta z podstawówki, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Posiadają specjalnie wykonane stroje, a do swojego repertuaru muzycznego włączyły taniec jako elemencie wielbienia Boga.
Schola zapewnia oprawę muzyczną Mszy Świętych z udziałem dzieci, uczestniczy w innych ważnych uroczystościach parafialnych i kościelnych. Od kilku lat, wraz z ministrantami, uczestniczą w kolędzie, pozyskując w ten sposób fundusze na funkcjonowanie wspólnoty.
Schola spotyka się w soboty, wykorzystując ten czas na modlitwę, naukę śpiewu i zabawę. W okresie wakacji letnich tradycyjnie już wyjeżdża na "Wakacje z Bogiem".

Wspólnoty (podział); Wspólnota św. Anny;"Promyczek"; "Nasz Dom"; Neokatechumenat; Chór Parafialny; Odnowa w Duchu Świętym; Wspólnota Faustinum; Wspólnota Krwi Chrystusa; Przyjaciele Misji Oblackich; Wspólnota św.Eugeniusza; Wspólnota św.Jadwigi Śląskiej; Ruch Domowego Kościoła; Wspólnota św. Józefa; Żywy Różaniec; Ministranci; Schola "Magnificat"; Niniwa; Niniwa +; Convertit;Tiako; Dzieci Maryi; Szafarze Komunii Świętej; Wspólnota Lektorów Świeckich; Redakcja "Dobrze, że jesteś"; Wspólnota katechetów; Rada Parafialna; Biuro Radia Maryja; Zespół Caritas.