gorabaner

 

 

doxalogodiecezjiopolskiej

linkiomipowolanialink

klasztorlinkmisyjnedrog

mszasw

 

Szafarze Komunii Świętej

szafarze

Opiekun: o. Dominik OchlakOMI
Animator: Franciszek Żak
Spotkania: w zależności od potrzeby

Charakterystyka wspólnoty:
Posługa ta wynika z Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz dokumentów Soboru Watykańskiego II, który w trosce o dobro duchowe chorych, przebywających w domach i szpitalach, zezwolił świeckim na udzielanie Komunii Świętej. Drugim motywem duszpasterskim tej posługi jest pomoc w rozdzielaniu Komunii Świętej w sytuacji gdy przystępuje do niej większa ilość wiernych.
Posługa Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej wymaga odpowiedniego przygotowania i dlatego kandydaci wskazani przez proboszcza zobowiązani są do odbycia specjalnego kursu zakończonego egzaminem teoretycznym i praktycznym.
Pierwsi szafarze w naszej parafii zostali ustanowieni w grudniu 1996 roku przez ks. bp. Alfonsa Nossola. Obecnie do dej posługi upoważnionych jest 14 mężczyzn, którzy w każdą niedzielę zanoszą Komunię Świętą od 40 do 60 chorym, a także według specjalnego grafiku pomagają Ojcom Oblatom w czasie niedzielnych i świątecznych Mszy Świętych.

Wspólnoty (podział); Wspólnota św. Anny;"Promyczek"; "Nasz Dom"; Neokatechumenat; Chór Parafialny; Odnowa w Duchu Świętym; Wspólnota Faustinum; Wspólnota Krwi Chrystusa; Przyjaciele Misji Oblackich; Wspólnota św.Eugeniusza; Wspólnota św.Jadwigi Śląskiej; Ruch Domowego Kościoła; Wspólnota św. Józefa; Żywy Różaniec; Ministranci; Schola "Magnificat"; Niniwa; Niniwa +; Convertit;Tiako; Dzieci Maryi; Szafarze Komunii Świętej; Wspólnota Lektorów Świeckich; Redakcja "Dobrze, że jesteś"; Wspólnota katechetów; Rada Parafialna; Biuro Radia Maryja; Zespół Caritas.