gorabaner

 

 

doxalogodiecezjiopolskiej

linkiomipowolanialink

klasztorlinkmisyjnedrog

mszasw

 

Wspólnota św. Eugeniusza

eugeniusz

Opiekun: o. Proboszcz Mieczysław Hałaszko OMI
Animator: Eugeniusz Sługocki i Teresa Witek
Spotkania: I czwartek miesiąca - Msza święta o godzinie 18.00 i spotkanie

Charakterystyka wspólnoty:
Skupia osoby, które w swojej rodzinie mają kapłana, kleryka czy siostrę zakonną. Wspólnota przygotowuje oprawę i modli się w każdy I czwartek miesiąca na Eucharystii za osoby powołane z naszej parafii oraz o nowe powołania. Na zakończenie tej Mszy Świętej jest też ucałowanie relikwii św. Eugeniusza.
Po Mszy Świętej członkowie spotykają się w salkach parafialnych, gdzie zapoznają się z duchowością św. Eugeniusza, poznają Konstytucje i Reguły oraz uczą się miłować Kościół na wzór Świętego Założyciela Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Wspólnota ta aktywnie uczestniczy w uroczystościach oblackich i życiu parafialnym.

Wspólnoty (podział); Wspólnota św. Anny;"Promyczek"; "Nasz Dom"; Neokatechumenat; Chór Parafialny; Odnowa w Duchu Świętym; Wspólnota Faustinum; Wspólnota Krwi Chrystusa; Przyjaciele Misji Oblackich; Wspólnota św.Eugeniusza; Wspólnota św.Jadwigi Śląskiej; Ruch Domowego Kościoła; Wspólnota św. Józefa; Żywy Różaniec; Ministranci; Schola "Magnificat"; Niniwa; Niniwa +; Convertit;Tiako; Dzieci Maryi; Szafarze Komunii Świętej; Wspólnota Lektorów Świeckich; Redakcja "Dobrze, że jesteś"; Wspólnota katechetów; Rada Parafialna; Biuro Radia Maryja; Zespół Caritas.